Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Zupa Pomidorowa z Pomarańczami i Miętą

 
 To jest mój absolutny fenomen wśród zup! Smak dzieciństwa, z którym zapoznałam się dzięki kulinarnym eksperymentom Babci, a teraz sama go odtwarzam i za każdym razem niemożliwie zachwalam tę pomidorową zupę. Jedząc ją mam wrażenie, jakby jakaś malutka część tropikalnych krajów była tuż obok mnie, a rozżarzone słońce przedzierało się pomiędzy palmami. Na początku jednak każdy podchodził do niej z dystansem i zaciekawieniem, by już po chwili zdać sobie sprawę z faktu, iż w mig zjadł całą zawartość miseczki… Przygotowując ją zawsze staram się ugotować więcej, ponieważ po zjedzeniu jej obiadowego „przydziału” lubimy sobie od czasu do czas nalać do miseczki jeszcze trochę… 

 

Składniki na ok 2l pysznej zupy:

  • ok 2l bulionu
  • puszka całych pomidorów
  • 2 duże pomarańcze
  • 2 ząbki wyciśniętego czosnku
  • 1/4 łyżeczki pieprzu
  • 2 łyżki oliwy
  • 10 dużych listków świeżej mięty
Pomidory przekrój na pół, a pomarańcze obierz dokładnie starając się nie pozostawiać białych części. Pokrój w talarki, które następnie przekrój na pół. Do bulionu dodaj pomidory, czosnek, pieprz oraz oliwę. Kiedy pomidory znacznie zmiękną wrzuć pomarańcze i niedbale posiekaną miętę. Gotuj jeszcze przez chwilę, aż pomarańcze rozmiękną, ale wciąż będą soczyste (ok 10min). 
 
Sugestie: Jeżeli preferujesz zupy z makaronem lub ryżem nie obawiaj się go do niej dodać! Surowy czosnek możesz zastąpić czosnkiem granulowanym. Zupę możesz też podać z kleksem gęstej kremówki. 

Pytanie: Czym zagęścić wytrawną zupę? 
Odpowiedź: Odrobinę mąki ziemniaczanej połącz z taką samą ilością mąki pszennej, następnie wymieszaj je z zimną wodą i całość wlej bezpośrednio do gotującej się zupy (pod koniec gotowania). Zagęścić zupę możesz również przy użyciu kremówki, mąki kukurydzianej lub kilku serków topionych. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula