Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Smoothie TruskawkoweOwocowe smoothies to mój sposób na chwile, w których z rozrzewnieniem wspominam wakacyjne wojaże, pełne słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Nawet jeśli na dworze jest chłodno, to często w czasie jesieni i zimy miewam ochotę na owocowe smoothies, które popijam ubrana w ciepłą bluzę i dwie pary skarpetek uśmiechając się do swoich przepełnionych letnimi promieniami słońca wspomnień. 


Lubię mieć zamrażarkę wypełnioną owocami, z których w kilka chwil mogę wyczarować coś pysznego. Tym razem padło na smoothie truskawkowe. Zdrówko!

Składniki na smoothie truskawkowe (ok 2 porcje):

  • ok 400g mrożonych truskawek
  • 0,5l soku pomarańczowego
  • 2 łyżki cukru pudru

Zblenduj ze sobą dokładnie wszystkie składniki. Przelej do szklanek i już.

Do dekoracji:

  • kilka świeżych listków stewii

Smoothie przed podaniem udekoruj listkami stewii.

Sugestie: Cukier puder możesz zastąpić zwykłym. Sok pomarańczowy możesz zastąpić dowolnym sokiem owocowym, wodą lub kostkami lodu. Stewię możesz zastąpić miętą, melisą lub bazylią.

Wersja light: Cukier zastąp cukrem trzcinowym, ksylitolem, stewią w proszku, ciemnym cukrem muscovado lub zupełnie z niego zrezygnuj.

Pytanie: Czym się różni smoothie od koktajlu, czy milkshake`ów?
Odpowiedź: Owoce + woda/kefir/maślanka/jogurt = koktajl. Owoce + mleko = milkshake. Mrożone owoce + lód/sok owocowy, np. pomarańczowy lub jabłkowy = smoothie. Zdarzają się też wersje z warzywami.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula