Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Sałatka z Kurczakiem i Mango


Delikatny kurczak, soczyste mango, chrupiąca rukola… Podczas upalnych dni to połączenie sprawdza się idealnie. Sprawdziłam 🙂 I pomimo tego, iż nie posiadam grilla, bo najzwyczajniej nie miałabym gdzie oraz kiedy z niego korzystać, to nie rezygnuję z dań, które z reguły przyrządzane są na standardowym sprzęcie grillowym. Korzystam z patelni do grillowania, która w warunkach miejskich, gdy nie ma się ogródka sprawdza się świetnie. 

Składniki na 1 porcję:
  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 1 filet z kurczaka
  • 1/2 małej cukinii
  • kilka plasterków świeżego mango
  • garść świeżej rukoli
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • odrobina octu balsamicznego
Na patelni z dodatkiem łyżki oleju kokosowego grilluj mięso wraz z kawałkami cukinii. Ugrillowane mięso pokrój na plasterki wzdłuż włókien i ułóż je na plasterkach mango i rukoli. Całość obsyp ugrillowanymi kawałkami cukinii, skrop oliwą i octem balsamicznym. Gotowe!
Sugestie: Sałatkę możesz również obsypać świeżo zmielonym czarnym pieprzem. 
Pytanie: Co to jest olej kokosowy?
Odpowiedź: Olej kokosowy, zwany też masłem kokosowym jest to tłuszcz uzyskiwany poprzez tłoczenie miąższu orzechów kokosowych. Co ciekawe w temperaturze poniżej 25C przybiera postać stałą i wtedy jego kolor jest biały, natomiast powyżej 25C ma postać płynną, delikatnie żółtą i klarowną. 
Pytanie: Do czego mogę stosować olej kokosowy?
Odpowiedź: Możesz go stosować do pieczenia, smażenia, grillowania, czy nawet produkcji czekolady. Poza zastosowaniem kulinarnym, doskonale sprawdza się również jako naturalny kosmetyk, który z powodzeniem może spełniać rolę tradycyjnego balsamu, czy oliwki do ciała, gdyż wspaniale nawilża przesuszoną skórę, ale także przesuszone i zniszczone włosy. 
Inną propozycję na sałatkę z dodatkiem mięsa wraz z poradami znajdziesz w poście Sałatka z Kurczakiem i Warzywami z Dressingiem Musztardowym
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula