Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Lody Malinowe


Jako dziecko bardzo lubiłam lody malinowe, jednak im byłam starsza tym kupna wersja zupełnie przestała mi smakować. Ciężko jest natrafić na naprawdę dobre lody malinowe w sklepach, a nawet w cukierniach. W myśl jednego z ulubionych tekstów zaczerpniętych z „How I Met Your Mother” („challenge accepted!”) postanowiłam przestać szukać mnożących się wymówek i zrobić sobie własne malinowe lody. Są dokładnie takie, jakie być powinny. Jedząc je czujesz całe bogactwo malinowego smaku. Właśnie o to mi chodziło!

Składniki na ok 1l lodów malinowych:
  • 700g malin
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 300g gęstej, kremowej śmietany
Maliny zblenduj wraz z cukrem pudrem, dodaj do nich śmietanę i ponownie zblenduj całość na jednolitą masę. Przelej ją do pojemnika na lody i włóż do zamrażarki. Mieszaj dokładnie masę raz na godzinę do czasu, aż jej struktura będzie taka jak struktura tradycyjnych lodów.
Sugestie: Ilość owoców i śmietany możesz spokojnie dostosowywać w oparciu o własne preferencje. Im więcej dasz malin, tym bardziej malinowe lody będą! Śmietanę możesz zastąpić jogurtem naturalnym, ja jednak wolę śmietanę, ponieważ zapewnia bardziej kremową konsystencję lodów. Zamiast śmietany możesz także użyć mleka skondensowanego (słodzonego lub też nie) lub połączyć go pół na pół ze śmietaną.

Wersja light: Użyj śmietany, jogurtu naturalnego lub mleka z obniżoną zawartością tłuszczu. 
Pytanie: Jak szybciej zrobić malinowe lody?
Odpowiedź: Zamrożone maliny zmiksuj z dodatkiem śmietany i cukru. Gotowe!

Pytanie: Jak zrobić lody w maszynie do lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce z dodatkiem mleka/śmietany/jogurtu naturalnego oraz ewentualnego składnika dosładzającego przełóż do maszyny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją. 
Pytanie: Jak zrobić lody w specjalnych foremkach do pojedynczych lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce z dodatkiem mleka/śmietany/jogurtu naturalnego oraz ewentualnego składnika dosładzającego przełóż do pojemniczków. Włóż do zamrażarki na kilka godzin do czasu, aż masa całkowicie zamarznie.
Inne propozycje na pyszne lody wraz z poradami znajdziesz w poście:
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Przeczytaj także:

« Koktajl Malinowy | Strona główna | Stek z Krokodyla »