Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Tiramisu z MalinamiByło już tiramisu bez jajek oraz tiramisu z truskawkami, teraz więc pora na tiramisu z malinami. Jest przepyszne! Delikatny puszysty serek, miękkie biszkopty nasączone Amaretto, odrobina kakao i soczyste maliny. To deser niezwykle uniwersalny i za każdym razem smakujący równie fantastycznie i uzależniająco.

Składniki na deser tiramisu z malinami (2 porcje):

  • kilka podłużnych biszkoptów tzw. ladyfingers
  • ok 1/2 szkl likier Amaretto
  • 250g serka Mascarpone
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 2 łyżki kakao
  • maliny

Biszkopty (połam jeśli to konieczne) zanurz na kilka sekund w likierze. Jedną warstwę biszkoptów ułóż na dnie naczynia, w którym podasz tiramisu. Przykryj je warstwą sera wymieszanego z cukrem. Teraz ułóż drugą warstwę nasączonych Amaretto biszkoptów i znowu przykryj je warstwą serka. Całość obsyp kakao, udekoruj malinami i już.

Sugestie: Jeśli chcesz, aby serek był jeszcze bardziej puszysty możesz go ubić mikserem lub połączyć z ubitą kremówką. Deser możesz podać od razu po przyrządzeniu, ale polecam go przez kilka godzin schłodzić, ponieważ wtedy smakuje najlepiej. Możesz również ułożyć jeszcze jedną warstwę malin gdzieś w środku np. na biszkoptach. 

Wersja light: Zrezygnuj z dodatku cukru pudru lub użyj zblendowanego cukru trzcinowego.

Pytanie: Czy do tiramisu mogę użyć tylko świeżych malin?
Odpowiedź: Niekoniecznie. Polecam też mrożone. Maliny z syropów i innych dodatków, przez które są bardzo miękkie i straciły swój kształt polecam zmiażdżyć widelcem i taką pulpę ułożyć na tiramisu. 
Inne propozycje na tiramisu wraz z poradami znajdziesz w poście:
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula