Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Zupa Krem z Białych SzparagówDziś zapraszam Cię na zupę krem z białych szparagów. To mój typ na przesycone zielenią wiosenne popołudnia 🙂


Kolory mają moc! Moja szafa jest pełna kolorów. Ba! Szafa M. również! Życie mamy kolorowe (tfu, tfu), a w kuchni nie tylko podczas wiosny i lata jest barwnie. Jednak biel pomimo tego, że ją bardzo lubię to dla mnie taki trochę kolor-nie kolor. Zupa z białych szparagów jest prawie biała. Pięknie zestawia się ją z barwnymi dodatkami. Ja jednak poprzestałam na wersji total white. Swoją drogą tak modnej w tym sezonie. Składniki na zupę krem ze szparagów (ok 4 porcje):

  • 1 pęczek białych szparagów (ok 0,5kg)
  • 1 cebula
  • 1 duży ziemniak
  • 1 korzeń pietruszki
  • ok 0,5l bulionu

Obrane szparagi pokrój na mniejsze kawałki, dodaj do nich pokrojoną w drobną kostkę i podsmażoną na patelni cebulę, obranego i pokrojonego na mniejsze kawałki ziemniaka oraz pietruszkę. Całość zalej bulionem i gotuj do czasu, aż warzywa zmiękną. Następnie zblenduj na jednolity w konsystencji krem.

Sugestie: Pietruszkę możesz zastąpić 1/2 selera. Możesz użyć zarówno bulionu z drobiu, jak również warzywnego. Zupę możesz dodatkowo zabielić gęstą, kwaśną śmietaną dodając ją na samym końcu po zblendowaniu całości. Ilość bulionu możesz zredukować lub zwiększyć według własnych preferencji.

Wersja light: Jeśli zdecydujesz się dodać do kremu śmietanę wybierz taką z obniżoną zawartością tłuszczu lub zastąp ją jogurtem naturalnym.

Pytanie: Z czym podać taką zupę krem ze szparagów?
Odpowiedź: Polecam płatki parmezanu lub grzanki. 

Pytanie: Jakie zioła najbardziej pasują do zupy ze szparagów?
Odpowiedź: Według mnie świetnie sprawdza się w tym przypadku tymianek.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula