Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Piwo ImbirowePiwo imbirowe to nie tylko świetny napój dla kobiet w ciąży, ale też dla wszystkich, którym potrzeba orzeźwienia podczas letnich dni. Wspaniale komponuje się z daniami z grilla, więc warto przygotować go na weekendowe ucztowanie pod chmurką. To również popularny orzeźwiający napój w Australii 🙂

Składniki na piwo imbirowe:
  • 6 łyżek cukru pudru
  • 2 cytryny
  • 50g imbiru
  • 1l wody mineralnej gazowanej
Cukier, obraną cytrynę i obrany imbir zblenduj dokładnie. Wlej wodę i ponownie zblenduj całość na najwyższych obrotach. Przelej przez sito do dzbanka, kufli lub szklanek i już.

Sugestie: Cukier możesz też zastąpić syropem cukrowym, który idealnie sprawdza się w różnego rodzaju napojach. Użyj schłodzonej wody lub później schłódź gotowe piwo przed podaniem. Jeśli nie lubisz wody z bąbelkami lub nie zależy Ci, aby piwo imbirowe miało bąbelki i piankę wodę gazowaną możesz zastąpić zwykłą lub nawet schłodzoną przegotowaną. Ilość imbiru, cukru i cytryny możesz dopasować do własnych preferencji.
Wersja light: Zmniejsz ilość cukru, zastąp go cukrem trzcinowym, stewią w proszku, miodem, syropem z sosny lub ksylitolem.
Pytanie: Jak przechowywać piwo imbirowe?
Odpowiedź: W lodówce max 3 dni.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula