Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Sorbet PomarańczowySorbet pomarańczowy możesz bardzo łatwo przygotować w domu używając samych owoców. Fantastycznie orzeźwia, a w swoim składzie zawiera tylko to, co najlepsze. Jeśli wciąż odkładasz na (bliżej nieokreślone) później zrobienie domowych lodów lub sorbetu, przy najbliższej wizycie w sklepie po prostu przeczytaj skład tych produktów i zastanów się, czy wolisz jeść 100% owoców, czy też 100% chemii 😉 

Składniki na sorbet pomarańczowy (ok 2 porcje):

  • 2 pomarańcze
Obrane i podzielone na cząstki pomarańcze zamroź, następnie zblenduj i już.

Sugestie: Polecam zrobić segmenciki z pomarańczy (każdą cząstkę wykrój dokładnie nożem tak, aby nie było błonek). Sorbet możesz rozcieńczyć wodą – w tym celu po zblendowaniu i dodaniu do niego wody ponownie włóż całość do zamrażarki, mieszaj masę co ok 15-30 minut do czasu, aż konsystencja będzie taka, jaką sorbet mieć powinien. Wybierz słodkie pomarańcze. 
Pytanie: Jak urozmaicić sorbet z pomarańczy?
Odpowiedź: Do sorbetu dodaj trochę ulubionego alkoholu, miód lub miętę. 

Pytanie: Jak zrobić sorbet w maszynie do lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do maszyny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją. 
Pytanie: Jak zrobić sorbet w specjalnych foremkach do pojedynczych lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do pojemniczków. Włóż do zamrażarki na kilka godzin do czasu, aż masa całkowicie zamarznie.
Pytanie: Jak zrobić sorbet bez specjalnych sprzętów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do pojemnika. Włóż go do zamrażarki na co najmniej 6 godzin. Co 30 minut masę dokładnie przemieszaj. Po upływie tego czasu powinna mieć strukturę sorbetu. 
Propozycję na inny sorbet wraz z poradami znajdziesz w poście Sorbet Truskawkowy w Mniej niż 5 Minut!

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angie

Ale piękny kolor!

The Student Cookbook

Wyglądają przecudnie 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x