Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Czekolada na Łyżeczce

czekoladanalyzeczce

Cześć, nazywam się Paula i jestem czekoholikiem. Przedstawiam Ci dziś doskonały sposób na przegonienie jesienno-zimowego spleen`u. Co wyjątkowego jest w łyżeczce zatopionej w czekoladowej kostce? Och, wszystko! Możesz je zjeść ot tak, ale możesz też zanurzyć taką czekoladową łyżeczkę w gorącym mleku, zamieszać i wyczarować przepyszny czekoladowy napój i iście czekoladowy aromat unoszący się dookoła. 

Składniki:

  • czekolada

Przydatne:

  • foremki do kostek lodu
  • łyżeczki

Połamaną na mniejsze kawałki czekoladę wrzuć do rondelka. Roztop ją do temperatury 45C. Schłódź do temperatury 27C. Następnie zamieszaj dokładnie masę np. szpatułką i ponownie podgrzej tym razem do temperatury 30C. Czekoladę wylej do foremek i włóż do lodówki w celu stężenia na tyle, aby można było włożyć w nie łyżeczkę. Następnie włóż łyżeczkę i całość ponownie wsuń do lodówki w celu całkowitego stężenia. 

Sugestie: Użyj dowolnej czekolady. Nie zniechęcaj się pozornie skomplikowanym procesem temperowania! Możesz go też pominąć i po prostu użyć tradycyjnie roztopionej w kąpieli wodnej czekolady. Ilości dostosuj do własnych preferencji, ale przy temperowaniu polecam użyć minimum 400 g czekolady. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Tagi:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x