Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Wrapy z Jajecznicą

wrapyzjajecznica5

Wrapy z jajecznicą towarzyszyły nam podczas ostatniego pikniku. To bardzo prosty, pyszny i niebanalny sposób na podanie tradycyjnej jajecznicy, która doskonale nadaje się na piknik w ramach śniadania, drugiego śniadania, lunchu lub podwieczorku, a nawet kolacji – w końcu kto powiedział, że piknik musi być w dzień – spróbujcie zorganizować go wieczorem! Co więcej, jajecznicę podaną w ten sposób je się wyjątkowo wygodnie, nie potrzeba nawet sztućców. My dodatkowo na pikniku mieliśmy jeszcze tartę z malinami i białą czekoladą, trochę zieleniny do chrupania oraz świeże owoce. Dodajcie do tego zestawienia ulubionych łakomczuchów, a gwarantuję Wam, że ten wspólny posiłek będzie wyjątkowy!

Wpis powstał we współpracy z Coca-Cola.

wrapyzjajecznica11

Składniki (4 szt):

  • 8 jajek
  • sól himalajska do smaku
  • pieprz czarny do smaku
  • 1 łyżka gęstej, kwaśnej śmietany
  • 2 garście świeżego szpinaku
  • 4 tortille

Jajka wbij do miski, dodaj sól oraz pieprz. Wylej na patelnię i podgrzewaj całość na małym lub średnim ogniu cały czas mieszając, aby się nie przypaliło. Pod koniec zdejmij z ognia, dodaj śmietanę i dokładnie wymieszaj. Możesz jeszcze na chwilkę położyć patelnię na ogniu, jeśli chcesz, aby jajecznica była bardziej ścięta. Gotową jajecznicę wyłóż na tortille, na których wcześniej rozłożyłeś szpinak. Złóż najpierw dwa boki do wnętrza, potem zawiń w rulon i już.

wrapyzjajecznica7 wrapyzjajecznica1 wrapyzjajecznica9

Sugestie: Do jajecznicy dodaj to, co lubisz najbardziej. Możesz urozmaicić wrapy pomidorem (świeżym lub suszonym), cebulą, szynką, salami itp.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula