Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Niedźwiedź Polarny – Praca Plastyczna z „Blendą”

niedźwiedź polarny praca plastyczna z blendą

Parę lat temu przeczytałam gdzieś na jakimś zagranicznym blogu tekst, który utkwił mi w pamięci na dobre. 

Jak nie zwariować z dziećmi? – Keep ’em busy!

U mnie łatwiej jest o tyle, że na prawdę ogromną przyjemność sprawia mi spędzanie z nimi czasu w ten sposób, a sam pomysł na zaangażowanie dzieci w jak największą ilość kreatywnych przedsięwzięć jest genialny. 

Prezentuję Wam sposób na zrobienie niedźwiedzi polarnych przy użyciu „blendy” i farb. Wymaga od dziecka synchronizacji, aby jednocześnie trzymać nieruchomo blendę i malować dookoła niej. Super sprawa! U nas najbardziej to zadanie spodobało się naszej 2,5 latce czym byłam zaskoczona, bo myślałam, że akurat to ją zniechęci, ale nie było o tym mowy, więc tym bardziej polecam!

Potrzebujesz:

  • „blenda” – niedźwiedzia polarnego wyciętego z papieru 
  • biała kartka papieru
  • farby niebieskie + pędzel

Blendę ułóż na kartce. Trzymaj jedną ręką ją nieruchomo, a drugą ręką przy pomocy pędzla zamaluj całą przestrzeń dookoła blendy na niebiesko. Następnie podnieś delikatnie blendę i tadam – powstał biały niedźwiedź polarny na tle błękitu!

niedźwiedź polarny praca plastyczna z blendą

Sugestie: Niedźwiedzia najlepiej wytnij z papieru technicznego, aby był grubszy, lepiej przylegał nieruchomo podczas malowania. Super, jeśli wykorzystacie kilka odcieni niebieskiego!

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x